Umowa partnerska z UKS Chemik podpisana

ZKS Stilon i UKS Chemik Sport Akademia to od dziś kluby partnerskie. Do podpisania umowy doszło w klubowej sali konferencyjnej.

Po PUKS Maksymilian, Eintrachcie Falkensee i Chrobrym Głogów, ZKS Stilon nawiązał współpracę z UKS Chemik Sport Akademia. Gorzowska szkółka (ma także filię w Bogdańcu), kierowana przez byłego zawodnika niebiesko-białych Michała Wlaźlaka, szkoli sporo ponad setkę dzieci do wieku młodzika. – Baza sportowa nie pozwala nie pozwala do obsłużenia licznych adeptów, stąd powstał nasz klub. W sumie w dziewięciu akademiach trenuje ponad 1000 dzieci. Jednak musi powstać strategia docelowego szkolenia dla jednego klubu – przekonuje Wlaźlak.

Wiceprezes ZKS Stilon Robert Kozioła przyznał, że współpraca z UKS Chemik istniała już wcześniej. – Organizowaliśmy razem turnieje, mamy ośmiu chłopaków z tego klubu w klasie Akademickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Ta współpraca pozwoli na rozwój piłki w mieście – zapewnia Kozioła.

Z kolei inny wiceprezes Jacek Ziemecki poinformował o zakończeniu zbierania podpisów w ramach akcji „stadion dla Stilonu”. Zebrano ich około 15 tysięcy. – Przekażemy je na ręce pana prezydenta podczas najbliższej sesji rady miasta. Pokażemy też animację jak mógłby wyglądać zmodernizowany obiekt – mówi Ziemecki.

 

%d bloggers like this: